Aplikácia na betónové konštrukcie

Montáž fasádneho systému na betónové konštrukcie

S tehlovými panelmi Stofix a jedinečným montážnym systémom je možné vytvoriť dobre fungujúcu fasádu, ktorá spĺňa moderné technické požiadavky, zlepšuje U- faktor budovy so zvýšením tepelnej izolácie a prináša atraktívnejší vzhľad budovy.

 

erillisrakenne-eng

 

Vymeniť alebo zakryť

Podľa stavu pôvodnej fasády a funkčnosti základnej konštrukcie budovy, je možné nahradiť starý plášť tehlovými panelmi Stofix alebo nainštalovať panely ako nadstavbu na pôvodnú fasádu.

 

Zakrytie starej fasády

Montáž tehlových panelov Stofix na pôvodnú fasádu umožňuje pridať viac tepelnej izolácie na fasádu, a tak vďaka správnemu prúdeniu vzduchu zabezpečiť suchý stav pôvodnej fasády. V dôsledku toho sa zníži energetická náročnosť budovy. Zároveň sa môže obnoviť budova výberom takého povrchového materiálu, ktorý zlepší estetický vzhľad.

 

Demontáž starej fasády

Niekedy najlepším riešením rekonštrukcie pôvodnej fasády je jej demontáž a následná náhrada novou fasádou. S tehlovými panelmi Stofix je možné vytvoriť správne fungujúcu fasádu, ktorá spĺňa moderné technické požiadavky a zlepšuje U faktor budovy tým, že zvyšuje jej tepelnú izoláciu – a to len s nepatrnou zmenou vo vonkajších rozmeroch budovy.

 

Otavantähti before and after
Linnanharja before and after

 

Skutočný facelift

Tehlový fasádny systém Stofix je ideálny na stavby, ktoré vyžadujú nový vzhľad. Vyblednutý betónový alebo iná neatraktívna fasáda sa môže nahradiť novými tehlovými panelmi Stofix.

 

Pozrite si video o najčastejších problémoch s prefabrikovanými betónovými budovami

Julkisivuyhdistys (Fínske združenie fasád) publikovala video ilustrujúce niektoré problémy s fasádami prefabrikovaných betónových budov postavených v 1960, 1970 a 1980tych rokoch.

 

Požiadajte o cenovú ponuku na fasádny systém

Radi Vám povieme viac o tom, ako môže systém Stofix zlepšiť Vašu budovu

Dodatočné informácie