Samostatná konštrukcia

Zvoľte si plne funkčnú samostatnú konštrukciu pre Vašu fasádu

Odvetraný tehlový fasádny systém Stofix kombinuje tradičný atraktívny tehlový povrch s modernou technológiou montáže. Tehlové panely Stofix sa montujú na konzoly, čo umožňuje prúdenie vzduchu medzi tepelnou izoláciou a vonkajším plášťom.

erillisrakenne-eng

 

Dve riešenia v jednom

Fasádny systém Stofix sa skladá z dvoch nezávislých systémov. Jednu časť tvorí kovový pozinkovaný rám, na ktorý sa montujú tehlové panely a ktorý umožňuje upraviť nerovnosti pôvodnej fasády. Druhú časť tvoria samotné panely z obkladových pásikov z narezaných lícových tehál alebo obkladových pásikov klinker. Tieto dva systémy spoločne predstavujú moderný spôsob realizácie tehlových fasád so všetkými ich výhodami.

 

Fasádny systém vydrží dlho – a sním aj vaša budova

Vďaka svojej úzkej konštrukcii, ktorá je oddelená od nosnej konštrukcie budovy a umožňuje prúdenie vzduchu, Stofix rýchlo schne a nepoškodzuje spoje kvôli tepelnej rozpínavosti. Tým sa výrazne zvyšuje odolnosť tehlového obkladu. Tradičný murovaný tehlový obklad, ktorý schne len na povrchu, zostane v dobrej kondícii 30 až 50 rokov. Tehlový obklad Stofix vydrží až 50 až 100 rokov, vďaka svojej dobrému odvetraniu. Fasáda, ktorá stihne vyschnúť medzi dažaďami a je dostatočne vetraná aj pod povrchom, je nepochybne lepšia v ochrane budovy a jej izolácie.

Rohy budovy s fasádnym systémom Stofix vyzerajú presne ako tie, ktoré vymuruje murár. Pre rohy okien a dverí používa Stofix precízne vyrobené rohové pásiky.

 

Je vhodný aj na historické budovy

Rohy a steny starých budov nikdy neboli presne v správnom uhle. Vďaka svojej flexibilnej montážnej konštrukcii, Stofix umožňuje korigovanie nerovností stien a rohov. Spoje tehlových panelov Stofix sú vykonané priamo na stavbe pomocou rovnakých mikro kamienkov, ktoré sa používajú vo výrobnom závode. Výsledkom je atraktívna, originálna tehlová fasáda.

Dodatočné informácie